Pielęgnacja ciała starszego niemowlęcia

Starsze niemowlę spędza coraz więcej czasu na podłodze. Raczkując niesamowicie się brudzą. Niestety mycie niemowląt przestaje być tak łatwe, jak dawniej, kiedy zachowywał się spokojnie. Będziesz musiała uciec się do specjalnych technik, mając do czynienia z osobą, która mycie twarzy, uważa za okazje do ssania myjki, a zmianę pieluszki do ssania palców u nóg. Nie będzie to łatwe, ale jeśli masz poczucie humoru może być zabawnie.

Skóra niemowlęcia jest mniej wrażliwa, więc nie potrzeba już takiej ostrożności jak dawniej przy wycieraniu albo specjalnego bezzapachowego mydła. Mocne wytarcie ręcznikiem sprawi dziecku przyjemność. przyjemność gruncie rzeczy, niemowlakowi zaczyna się podobać, gdy ktoś się nim zajmuje i coś przy nim robi. Zezwoli na przymiarkę modnego ubranka i wypróbowanie nowych drobiazgów służących pielęgnacji niemowląt- teraz jest na to odpowiednia pora.

Wieczorna kąpiel staje się teraz koniecznością. Rano trzeba tylko przetrzeć pupcie i przetrzeć gąbką buzie i rączki, ale wieczorem mała będzie cała brudna. Na szczęście pewnie pokocha kąpiel. Żeby dla ciebie nie była ona przykra z powodu krzyża, próbuj nie stać przy wannie schylona, tylko uklęknij na podłodze. W wieku sześciu miesięcy mała zacznie uprawiać w wannie gimnastykę, robiąc fale i wiercąc się w twoich rękach jak delfin. Później będzie usiłowała siadać, co przy trudnościach trudnościach utrzymaniem równowagi stwarza ryzyko, że zanurzy się pod wodę. Około ósmego

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: